faq

 

Pytanie: Jak długo należy czekać na gotowy produkt?

Odpowiedź: W zależności od oferty oraz zlecenia, czas oczekiwania na finalny produkt może być krótszy lub dłuższy. Jednakże nie powinien przekroczyć: Szczegółowy czas oczekiwania zawsze określony jest w umowie.
 • Ślub i Wesele:
  • Zdjęcia: do 4 tygodni
  • Film: do 10 tygodni
 • Studniówka
  • Film: do 8 tygodni (w zależności od liczby kopii płyt)
 • I Komunia Święta
  • Film: do 5 tygodni (w zależności od liczby kopii płyt)


Pytanie: Czy płyty DVD są chronione przed kopiowaniem?

Odpowiedź: Nie. Nigdy nie zabezpieczamy płyt przed kopiowaniem. Ponadto świadomie zezwalamy na duplikowanie gotowego materiału we własnym zakresie w nieograniczonej liczbie sztuk.
Jednak dla osób, które stawiają jakość na pierwszym miejscu, oferujemy możliwość wykonania dodatkowych egzemplarzy w oryginalnej oprawie z gwarancją jakości.


Pytanie: Czy otrzymujemy także surowy nagany materiał z wesela / studniówki?

Odpowiedź: Nie. Materiał źródłowy jest naszą własnością i nigdy nie jest przekazywany odbiorcy. W większym stopniu jest on nagrywana specyficznie pod montaż na zasadzie ujęć. W związku z tym, przekazywanie go w czystej postaci mija się z celem. Dodatkowo nasz materiał źródłowy nie jest kompresowany specjalnie na potrzeby procesu obróbki. To powoduje, że materiał taki zajmuje bardzo dużo przestrzeni dyskowej, a więc przekazanie go odbiorcy było by kłopotliwe.


Pytanie: Czy otrzymujemy także nieobrobione zdjęcia z całości materiału?

Odpowiedź: Tak. Ale tylko na życzenie klienta.


Pytanie: Własne utwory muzyczne w produkcji?

Odpowiedź: Nie zezwalamy na dowolny wybór utworów muzycznych, ponieważ w sztuce filmowej wizja i fonia to jedność i muszą ze sobą współgrać. Gwarantujemy jednak Państwu profesjonalny dobór muzyki na czasie, adekwatnej do danej sytuacji.


Pytanie: Czy firma jest uprawniona do filmowania w kościołach.

Odpowiedź: Tak, nasi fotografowie i operatorzy przeszli odpowiednie kursy i posiadają dokumenty dopuszczające ich do realizacji usługi wewnątrz obiektów sakralnych. Jednakże nie stawia nas to ponad prawem i przed uroczystością ślubną mają Państwo obowiązek poinformować o tym fakcie osoby będące właścicielami / nadzorcami danego obiektu sakralnego lub osobę sprawującą w tym dniu, ceremonię ślubną.


Pytanie: Jak długo w czasie wesela operator i fotograf przebywają na sali balowej?

Odpowiedź: Zazwyczaj jesteśmy z Państwem do godziny 01:00  w pierwszy dzień oraz do 6 godzin w drugi dzień. Wszystko zależy od ilości zarejestrowanego materiału, a także od godziny ślubu oraz ustalonej godziny startu drugiego dnia.


Pytanie: Czy pobierana jest zaliczka / zadatek przy podpisaniu umowy?

Odpowiedź: Tak. Pobieramy zadatek o wartości 20% dla uroczystości weselnych oraz 40% dla I Komunii Świętych i studniówek.


Pytanie: Kiedy następuje rozliczenie wynagrodzenia za produkcję Video/Foto

Odpowiedź: Rozliczenie następuje zawsze w momencie oddania finalnego produktu, a więc pod koniec okresu oczekiwania na film lub zdjęcia. Nigdy nie pobieramy całości wynagrodzenia w dzień ślubu lub przed nim. 


Pytanie: Zmiany w filmie?

Odpowiedź: W  pakiecie podstawowym nie ma możliwości dokonywania zmian. Oznacza to, że ani przed, ani po wydaniu finalnego produktu nie mogą Państwo żądać od nas wykonania zmian w projekcie wg własnych upodobań. Bierzemy pod uwagę wszelkie sugestie i uwagi zgłoszone nam przed rozpoczęciem prac nad filmem / zdjęciami. Wykonujemy zlecenie zgodnie i adekwatnie z prezentowanymi wcześniej, na życzenie klienta, materiałami zawartymi na naszych stronach internetowych lub płycie demo. Wreszcie, wszystko jest wykonywane zgodnie z zawieraną umową i jej formularzem oferty.  
Dlaczego tak? Ponieważ modyfikacje to dodatkowe godziny pracy + czas na przebudowanie obrazu płyt i ich koszty, które nie są wliczone w cenę pakietu. Ponad to 90% naszych klientów nie dostrzega potrzeby wykonywania zmian, gdyż materiał został zrealizowany zgodnie z zamówieniem. Jednak dla tych pozostałych 10% niezdecydowanych, dajemy możliwość wykonania konkretnych, jednorazowych poprawek ale już odpłatnie. 


Pytanie: Publikacja wizerunku 

Odpowiedź: Zastrzegamy sobie prawo do publikacji wybranych materiałów na naszych stronach internetowych, czy fanpage-ach po wcześniejszym wyrażeniu pisemnej, zawartej w umowie, zgody klienta. Tym samym gwarantujemy, że materiał nie posłuży żadnym innym celom niż reklama i promocja naszych usług i nie zostanie wykorzystany w sytuacjach i miejscach obrażających lub kompromitujących naszych klientów. Żadne szczegółowe dane nie zostaną wyjawione osobą trzecim.  
Oczywiście cenimy sobie Państwa prywatność ,dlatego na nikim nie wymuszamy tej decyzji. Istnieje możliwość zachowania całkowitej anonimowości i zrzeczenia się przez nas całkowicie praw do promocji i reklamy oraz przechowywania materiałów. Jednakże taki fakt należy nam zgłosić jeszcze  przed podpisaniem umowy. Wtedy podlegają Państwo zupełnie innym zasadą świadczenia naszych usług. 


Pytanie: Koszt transportu?

Odpowiedź: Tak i nie! Świadczymy usługi na terenie całego kraju i z racji na duże zaplecze sprzętu, zawsze podróżujemy własnym środkiem transportu. Dlatego też musimy pobierać opłaty za transport / paliwo w zależności od przebytych kilometrów. Do 60 km łącznej trasy, licząc od naszej siedziby, nie płacą Państwo nic!. Natomiast każdy km przebyty ponad ten limit, podlega już opłacie określonej w umowie.  
Jak liczymy km? W sposób prosty i oczywisty, mianowicie trasa od naszego biura i z powrotem, przebyta w dniu ślubu i każdy wymagany dodatkowy dzień jest sumowana. Od tej sumy odejmujemy gratisowe 60 km, a wynik podlega opłacie zgodnie ze stawką za 1 km. Na życzenie, możemy wykonać poglądową symulację kosztów transportu jeszcze przed podpisaniem umowy.